Sports Chanbara    Sacensības    Foto    Forums    Jaunumi
   Tas jāzin    Federācija    Esi aktīvs    Video  
  Sports ChanbaraGoshindoIzveidotājsMeistariBudo VēstureCīņas metodesLatvijā
Sports Chanbara izvēles pamatojums un iespējas      

Praktiskā ieroču divcīņa 

Ieroču divcīņu skolu ir liels daudzums, taču ja jūs ņemsiet rokā dzelzs ieroci, tad drošībai būs nepieciešams ļoti dārgs aizsarg-apbruņojums un īsts ierocis. Mūsdienās var izmantot gan kā pārciršanas treniņu (tamashigiri), vai kā ciršanas tehnikas precīzu atrstrādi individuālajās formās (kata). Šīs divas formas, kā zināms, ir nepieciešamas pilnvērtīgas meistarības apgūšanai, taču trūkst trešās, pašas svarīgākās – tas ir reāla, praktiska divcīņa, kur parādās pieredze, taktika un ātrums - tik zibenīgs, cik vien ir iespējams. Šī svarīgā un neatņemamā trešā sastāvdaļa visātrāk sasniedzama praktizējot SpoČan.  

Izvērtējiet cik praktiskās cīņas jūs pavadīsiet ar īstu cīņas zobenu... un vai tas vispār ir iespējams un nepieciešams. Kādas bruņas jums ir nepieciešamas, lai aizsargātos no tāda uzbrukuma, kurš ir reāls un pārcērtošs... vai šis uzbrukums būs tik ātrs un pilnvērtīgs, ar nepieciešamajām bruņām, kas nepieļaus, lai jūs traumētu vai nogalinātu! Tāpēc ir iespēja atstrādāt tikai noteiktas formas un savas variācijas, jeb piedalīties (piemēram, kendo) nodarbībās, kur ir cīņa ar bambuka ieročiem un aizsargtēpi tur ir pietiekoši smagi un nopietni, taču sitienu tā pat jūt un tie var būt arī traumējoši. Tai pat laikā nevar izmantot visu nepieciešamo arsenālu un savas iespējas, ja arī ir stingri noteikumi un noteiktas kustību formas (pie tam tikai vienā disciplīnā).  

Sporta Čanbarā ir speciāli pneimatiskie sacensību ieroči, pildīti ar gaisu (+minimāli galvas un locītavu aizsargi), kas atvieglo sasniegt šo trešo, svarīgāko sastāvdaļu un paver iespējas darīt visu, uz ko jūs esat spējīgs. Tieši šis Tetsundo Tanabes izgudrojums dod iespēju nodarboties sevi pilnveidojot austrumu cīņu mākslā ar ieročiem, jo pazūd nosacījumu robežas un jūs gūstat patiesu baudu veicot kustību, kura ir brīva, neierobežota un pilnvērtīga. Reālas pieredzes apgūšanas ātrums SpoČan sacensībās, kur var piedalīties visi, ir pārsteidzošs un neaptverams, kur  jaunie sportisti izcīna uzvaras pār ken-jutsu meistariem, kam nav bijusi SpoČan praktika.

Saprotiet pareizi, es neesmu pret tradicionālajiem cīņu stiliem, jo es pats tos praktizēju un apzinos, ko tie spēj dot un kas tajos jāmeklē un arī kam tie ir vajadzīgi. Tomēr ilgi praktizējot, saproti, ka kaut kā trūkst. Trūkst ļoti svarīgas un būtiskas lietas un SpoČan var palīdzēt to iegūt. Nevajag dzīvot ilūzijās, ka meistarība – ir forma un horeogrāfija, jo noteikti kādu dienu kāds sagraus jūsu daudzus gadus slīpēto dzīves horeogrāfiju. Un nedomājiet, ka Čanbarā zūd praktiskais pielietojums. Ar Čanbaras cīņas būtību un pielietošanas iespējām viss ir labākajā kārtībā. Austrumu cīņu paaudzēs krātā meistarība, tehniskais pielietojums un mūsdienu iespēju moderns, tehnoloģisks risinājums paver iespēju pilnīgi jaunam un neizbēgamam laikam sākot trešo tūkstošgadi – SpoČan ērai, austrumu cīņās ar ieročiem.

SpoČan– harmoniski savieno visus apbruņojuma pamata ieročus, kas ir izmantoti laika gaitā. Cilvēka psihe ir tā uzbūvēta, ka zaudēt negribas nevienam un ieslēdzas izdzīvošanas instinkts. Šeit arī ir noslēptas mūsu neaptveramās iespējas. SpoČan treniņa laikā jūs pilnīgi droši savai dzīvībai – „mirstat”, daudz reižu, un šī sajūta ļoti ātri aktivizē jūsu spējas. Tāpēc jūsu ķermeņa un gara iespējas paceļas jau citā kvalitātes līmenī.

Mūsu tehnokrātijas jaunajā laikmetā liekas, ka jau novecojusi aukstā ieroča forma, bet cilvēku interese pret to un spēja ar to darboties nav zudusi, jo šāda veida pieredze ir neaizstājama.

Sporta Čanbarā ķermeņa mobilizācija ir zibenīga,
situācijas izpratne paliek skaidra vienā mirklī.
Lēmumu pieņemšana ir konkrēta un nepārprotama,
tajā pašā laikā miers un neuzvilktums
– krātās zināšanas un māka (meistarība).

Cīņas laikā dažreiz pat tiesnešiem nav skaidra un pamanāma situācija, bet to var atrisināt paši dalībnieki.

Čanbarā jūs varat būt uzvarētājs, pat ja atzināt savu zaudējumu. Tā ir uzvara pār savu Ego. Tas demonstrē rakstura spēku un Gara nobriedumu.

SpoČan sacensību ieroču lielais klāsts katram paver iespējas pilnveidoties un atrast sev piemērotas disciplīnas (6 veidu ieroči un gandrīz 15 kategoriju)