Sports Chanbara    Sacensības    Foto    Forums    Jaunumi
   Tas jāzin    Federācija    Esi aktīvs    Video  
  Sports ChanbaraGoshindoIzveidotājsMeistariBudo VēstureCīņas metodesLatvijā
Sports Čanbara      

"Es domāju, ka, būtībā, šajā sporta veidā nav vajadzīgi tiesneši.
Ja dalībnieki pieņem sacensību rezultātus, atklāti atzīst trāpījumu un savu sakāvi un apbrīno viens otru, nav jāpievērš pārāk liela vērība spēles rezultātam.
Paši spēles dalībnieki vienlaicīgi ir arī “tiesneši”. Tas ir sacensību dalībnieku sevis vērtējums pašiem sev. Garīgā skatījumā, savukārt, tiek izkopta cieņa pret pretinieku un iecietība pret citiem cilvēkiem.
Padziļināta sevis apzināšanās ir godīguma lielās lomas sapratnes rezultāts.
Cilvēki visā pasaulē tiecas pēc savstarpējas sapratnes. Un mēs no visas sirds mēģinām to panākt."


Tetsundo Tanabe

Sports Čanbara ir paukošana brīvā stilā ar visu veidu ieročiem: zobeniem, nažiem, šķēpiem, nūjām, āvām. Tās trīs pamatprincipi ir drošums, reālums un ērtums. Ar ieročiem, kuri izgatavoti no mūsdienu elastīgajiem materiāliem, var sist no visa spēka, neriskējot ievainot pretinieku. Šis apstāklis, kā arī tas, ka nav vajadzīgas smagas aizsargbruņas un nav sarežģītu noteikumu un tehnisko ierobežojumu, pārvērš Sporta Čanbaras divkauju par reālu cīņu, kurā viss ir iespējams.


Sportu Čanbaru, kuru sauc arī par Spo Čan vai Goshindo, 1971. gadā radīja Tetsundo Tanabe, pašaizsardzības instruktors, un vairāki Japānas tradicionālo ieroču skolu meistari. Viņu sapnis bija radīt mācību cīņas veidu, kurā varētu apvienot visas tehnikas un visu veidu ieročus un savest kopā divcīņā visu iespējamo stilu un skolu pārstāvjus. Kopš brīža, kad Sports Čanbara izplatījās ārpus Japānas robežām un sāka strauji attīstīties Eiropā, Krievijā, Amerikā un citur pasaulē, tā radītāju sapnis patiešām ir īstenojies un dzīvības aizsardzības gars ar ieročiem rokās ir iemiesojies šajā jaunajā cīņas mākslā – Sporta Čanbaras brīvajā paukošanā.


Sports Čanbara ir dabisks sports. Tas lieliski attīsta kustīgumu, izturību, veiklību, reakciju, kustību koordināciju, prasmi kontrolēt situāciju. Sporta Čanbaras nodarbības ir noderīgas un var interesēt ne tikai paukotājus un tos, kuri nodarbojas ar cīņas mākslām, bet arī visus, kuri vēlas uzlabot savu fizisko formu, atbrīvoties no stresa, labi pavadīt laiku. Sports Čanbara palīdz sadraudzēties un pārvarēt valodu barjeru. Tiek organizētas daudzas sacensības cilvēkiem ar fiziskiem trūkumiem (invalīdiem), kā rezultātā viņi atjauno darbspēju, trenējas un viņiem ir iespēja kontaktēties ar veseliem cilvēkiem.